Pon-pt: 9:30-16:00
Sob-nd: 10:00-15:00

Twój koszyk jest pusty!

Reklamacje i zwroty

ZWROTY i WYMIANA

Wiekszość produktów z katalogu dostępnego na stronie sport-style.org jest przygotowywana na zamówienie indywidualnie dla każdego Kupującego, dlatego możliwość zwrotu zakupionego towaru jest ograniczona. Zwrot jest możliwy jedynie w przypadku, jeśli Kupującym jest Konsument i nabywa on towar dostępny na stanie magazynowym. Konsument może wtedy dokonać zwrotu zakupionego towaru w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru, uprzednio przesyłając wypełniony formularz zwrotu do Sprzedającego w wiadomości mailowej.

Całkowity brak możliwości zwrotu dotyczy zestawów drewnianych kolorowych oraz zestawów metalowych w kolorach innych niż biały oraz czarny, a także produktów o wymiarach niestandardowych lub wykonywanych wg specyfikacji Klienta.

W wyjątkowych przypadkach umożliwiamy zwrot/wymianę niektórych towarów po wcześniejszym pisemnym zatwierdzeniu z ramienia obu stron. Zakupiony towar który będzie zwracany/wymieniany nie może nosić żadnych śladów użytkowania, musi posiadać wszystkie metki, zawieszki, naklejki, musi zostać odesłany wraz ze wszystkimi rzeczami z którymi został dostarczony (dowód zakupu, gratisy itp.)

I. Procedura zwrotu

1. Po zaakceptowaniu woli zwrotu należy wypelnić formularz zwrotu, który zostanie wysłany do Kupującego drogą mailową.
2. Wypełniony formularz wraz towarem należy przesłać na własny koszt na adres ustalony w wiadomości mailowej wysłanej po zaakceptowaniu woli zwrotu.
3. Zwrot należności obejmuje wyłącznie wartość odsyłanego towaru, zwrotowi nie podlegają koszty dostawy zwracanej rzeczy do Sprzedającego.
4. Zwrot kosztów za odesłany towar nastapi w ciągu 14 dni od momentu otrzymania kompletnej przesyłki z towarem nienoszącym śladów użytkowania.
5. Zwrot będzie dokonany przelewem na rachunek wskazany przez Klienta w formularzu zwrotu.

6. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.

7. Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie przesyłki przez firmę transportową.

8. Jesli produkt będzie nosił ślady użytkowania lub uszkodzenia, wartość zwrotu zostanie pomniejszona odpowiednio do stanu przedmiotu, ocena wartości przedmiotu będzie wtedy leżała po stronie Sprzedającego lub Producenta.

II. Procedura wymiany

1. Po zaakceptowaniu woli wymiany produktu należy wypełnić formularz zwrotu/wymiany, który zostanie wysłany Kupującemu w oddzielnej wiadomości mailowej.
2. Wypełniony formularz należy przesłać na adres mailowy w celu potwierdzenia dostępności towaru.
3. Po otrzymaniu informacji o dostępności wybranego towaru, należy najpierw dokonać zwrotu poprzednio zakupionego wyrobu w stanie nienaruszonym, czyli bez żadnych śladów użytkowania oraz uszkodzeń. Adres do zwrotu zostanie określony w oddzielnej wiadomości mailowej. Koszt zwrotu pokrywa Kupujący.
4. Jeśli wymieniany produkt jest tańszy od nowego, wymagana będzie dopłata.
5. Gdy wymieniany produkt jest droższy od nowo zamówionego, w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wymienianego produktu różnica zostanie przelana na numer konta podany w formularzu wymiany/zwrotu.
6. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.
7. Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie przesyłki przez firmę transportową.

8. Jeśli produkt będzie nosił ślady użytkowania lub uszkodzenia, wartość zwrotu zostanie pomniejszona odpowiednio do stanu przedmiotu, ocena wartości przedmiotu będzie wtedy leżała po stronie Producenta.

9.Wymieniany towar jest wysyłany na koszt Kupującego.

REKLAMACJE

III. Reklamacje

W przypadku stwierdzenia wad fizycznych zakupionego towaru lub niezgodności itowaru z zamówieniem, Kupującemu przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Tutaj maja zastosowanie warunki opisane w zakladce „Warunki gwarancji”.

1. Po zauważeniu niezgodności towaru z zamówieniem lub braku jego elementów należy niezwłocznie nas o tym powiadomić drogą mailową. Aby zgłoszenie było uznane, musi być zlożone w dniu, w którym Kupujący otrzymał produkt. Takiego zestawu bezwzględnie nie należy montować. Montaż jest równoznaczny z przyjęciem towaru i wyklucza wszelkie roszczenia z tytułu niezgodności lub niekompletności.

2. W przypadku stwierdzenia wady zakupionego towaru należy niezwłocznie nas o tym powiadomić drogą mailową. Po zapoznaniu się ze sprawą schemat postępowania zostanie określony indywidualnie dla każdego zgłoszenia.

3. Reklamowany towar należy odesłac wraz z wypełnionym formularzem reklamacji otrzymanym drogą mailową pod wskazany w wiadomości adres.

4. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 60 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem. W wyjątkowych okolicznościach termin ten może zostać wydłużony, o czym Kupujący zostanie poinformowany w ciągu 60 dni od daty otrzymania przez nas przesyłki z reklamowanym towarem.

5. W przypadku uznania reklamacji, towar wadliwy zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy,w ciągu kolejnych 30 dni, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów towaru), Kupującemu zostanie zwrócona równowartość ceny towaru lub zostaną zaoferowane mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

6. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.

7. Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie przesyłki przez firmę transportową oraz za zmniejszenie wartości towaru z winy Kupującego.