Pon-pt: 9:00-17:00
Sob-nd: 10:00-15:00

Twój koszyk jest pusty!

Reklamacje i zwroty

ZWROTY i WYMIANA

Większość produktów z katalogu dostępnego na stronie sport-style.org jest przygotowywana na zamówienie indywidualnie dla każdego Kupującego, dlatego możliwość zwrotu zakupionego towaru jest ograniczona.

Brak możliwości zwrotu dotyczy zestawów drewnianych kolorowych oraz zestawów metalowych w kolorach innych niż biały oraz czarny, produktów o wymiarach niestandardowych.

W wyjątkowych przypadkach umożliwiamy zwrot/wymianę niektórych towarów po wcześniejszym pisemnym zatwierdzeniu z ramienia obu stron. Zakupiony towar który będzie zwracany/wymieniany nie może nosić żadnych śladów użytkowania, musi posiadać wszystkie metki, zawieszki, naklejki, musi zostać odesłany wraz ze wszystkimi rzeczami z którymi został dostarczony (dowód zakupu, gratisy itp.)

I. Procedura zwrotu

1. Po zaakceptowaniu woli zwrotu należy wypełnić  formularz zwrotu, który zostanie wysłany do Kupującego drogą mailową.
2. Wypełniony formularz wraz towarem należy przesłać na własny koszt na adres
ustalony w wiadomości mailowej wysłanej po zaakceptowaniu woli zwrotu.
3. Zwrot należności obejmuje wyłącznie wartość odsyłanego towaru, zwrotowi nie podlegają koszty dostawy.
4. Zwrot kosztów za odesłany towar nastąpi w ciągu
30 dni od momentu otrzymania kompletnej przesyłki z towarem nienoszącym śladów użytkowania.
5. Zwrot będzie dokonany przelewem na rachunek wskazany przez Klienta w formularzu zwrotu.

6. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.
7. Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie przesyłki przez firmę transportową.

8. Jeśli produkt będzie nosił ślady użytkowania lub uszkodzenia, wartość zwrotu zostanie pomniejszona odpowiednio do stanu przedmiotu, ocena wartości przedmiotu będzie wtedy leżała po stronie Producenta.

II. Procedura wymiany


1.
Po zaakceptowaniu woli wymiany produktu należy wypełnić formularz zwrotu/wymiany, który zostanie wysłany Kupującemu w oddzielnej wiadomości mailowej.
2. Wypełniony formularz należy przesłać na adres
mailowy w celu potwierdzenia dostępności towaru.
3. Po otrzymaniu informacji o dostępności
wybranego towaru, należy najpierw dokonać zwrotu poprzednio zakupionego wyrobu w stanie nienaruszonym, czyli bez żadnych śladów użytkowania oraz uszkodzeń. Adres do zwrotu zostanie określony w oddzielnej wiadomości mailowej. Koszt zwrotu pokrywa Kupujący.
4. Jeśli wymieniany produkt jest tańszy od nowego,
wymagana będzie dopłata.
5. Gdy wymieniany produkt jest droższy od nowo zamówionego, w ciągu
30 dni od dnia otrzymania wymienianego produktu różnica zostanie przelana na numer konta podany w formularzu wymiany/zwrotu.
6.
Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.
7.
Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie przesyłki przez firmę transportową.

8. Jeśli produkt będzie nosił ślady użytkowania lub uszkodzenia, wartość zwrotu zostanie pomniejszona odpowiednio do stanu przedmiotu, ocena wartości przedmiotu będzie wtedy leżała po stronie Producenta.

9. Wymieniany towar jest wysyłany na koszt Kupującego.

REKLAMACJE

 

 III. Reklamacje


W przypadku stwierdzenia wad fizycznych zakupionego towaru lub niezgodności towaru z
zamówieniem, Kupującemu przysługuje prawo do złożenia reklamacji. Tutaj mają zastosowanie warunki opisane w zakładce „Warunki gwarancji”.

 

1.   Po zauważeniu niezgodności towaru z zamówieniem lub braku jego elementów należy niezwłocznie nas o tym powiadomić drogą mailową. Aby zgłoszenie było uznane, musi być złożone w dniu w którym Kupujący otrzymał produkt.

2.   W przypadku stwierdzenia wady zakupionego towaru należy niezwłocznie nas o tym powiadomić drogą mailową. Po zapoznaniu się ze sprawą schemat postępowania zostanie określony indywidualnie dla każdego zgłoszenia.  

3.   Reklamowany towar należy odesłać wraz z wypełnionym formularzem reklamacji otrzymanym drogą mailową pod wskazany w wiadomości adres.

4.   Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 60 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem. W wyjątkowych okolicznościach termin ten może zostać wydłużony, o czym Kupujący zostanie poinformowany w ciągu 60 dni od daty otrzymania przez nas przesyłki z reklamowanym towarem.

5.   W przypadku uznania reklamacji, towar wadliwy zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, w ciągu kolejnych 30 dni, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów towaru), Kupującemu zostanie zwrócona równowartość ceny towaru lub zostaną zaoferowane mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

6.   Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.

7.   Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie przesyłki przez firmę transportową.